Vážení přátelé
 
Magický svět digitálního videa se díky prudkému vývoji zobrazovacích technologií dotkl každého z nás.  Mnohým z nás však takový obyčejný dotek nestačí a chceme do světa digitálního videa přímo vstoupit a pracovat nejenom na tvorbě, ale i na následném zpracování svých videozáznamů. 
 
Některým "taky filmařům" stačí, když natočí manželku s dětmi na dovolené a bez dalších úprav tímto svým "taky uměním" oblažují na svém nejnovějším modelu velkoplošné televize všechny své návštěvy (k jejich nesmírnému utrpení) v celém průběhu následujícího roku.
Další skupina, tentokrát už můžeme říci - skupina videoamatérů,  cítí, že ke koukatelnému videu je potřeba něco víc, než jen videokamera a nic neříkající tuctové záběry z mořských pláží. Snaží se přijít na kloub filmařskému umění a na výsledky jejich práce se už dá se zájmem koukat.  Z této skupiny videoamatérů se dále rekrutují zvláštní tvorové, které můžeme nazvat amatérské filmaře. Ti už si kladou vyšší cíle a jejich snem je natočení nějakého většího filmového díla nebo dokumentu.
 
Ať už patříte do kterékoli výše popsané skupiny, určitě se shodneme na tom, že návod k použití, který je součástí balení při koupi nové videokamery, uživatele rozhodně nenaučí, jak by takové dokonalé video mělo vypadat. Mnozí z Vás si po zakoupení a prvním odzkoušení videokamery určitě uvědomili, že natáčení byť jen domácích videosnímků není tak jednoduchá věc, jak by se na první pohled zdálo - a to nemluvíme o dalším zpracování natočených snímků.
 
A protože žádný učený z nebe nespadl, zvláště v dnešní době, kdy se práce s digitálním videem  pomalu řadí mezi základní počítačové dovednosti, připravili jsme pro Vás ve spolupráci s Institutem výchovy a vzdělávání dospělých v Jablonci nad Nisou:
 
 
Intenzivní kurzy natáčení a zpracování videa
 
v amatérských podmínkách
 
  
 
 
Cílem kurzů je seznámit Vás s efektivní tvorbou videa od přípravy vlastního natáčení
v interiérech a exteriérech, samotného natáčení a finální úpravy videozáznamů
včetně jejich archivace.
 
Celková koncepce kurzů včetně výuky jednotlivých oborů je sestavena tak, aby videokurzy měly pro účastníky co největší efekt a účast nebyla finančně náročná.  Z těchto důvodů jsou kurzy rozděleny na:

Pro zajištění individuálního přístupu je maximální počet omezen na 10 účastníků kurzu
 
Ke všem kurzům nabízíme možnost zajištění společného ubytování i pro rodinné příslušníky,
kteří se nebudou kurzu účastnit a čas využijí jako dovolenou v Jizerských horách, Českém ráji a turisticky atraktivním okolí.
Ubytování lze objednat i na noc před konáním kurzu, případně na noc v den ukončení kurzu.


Následující třídenní kurz proběhne v termínu  29.9. - 1.10. 2011 
 
Další informace: